Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Znalezione obrazy dla zapytania mathilde gerner rising star

Hoshi, a właściwie Mathilde Gerner to francuska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów urodzona 14 września 1994 roku w Wersalu pod Paryżem. W wieku 6 lat zaczęła grać na fortepianie, zaś w wieku 15 na gitarze. Prawie 40% ubytek słuchu nie pozbawił wokalistki szansy na zrobienie kariery. Po publikacji coverów oraz wzięciu udziału w programach The Voice i Rising Star została dostrzeżona przez wytwórnię Jo&Co, z którą później podpisała kontrakt. 3 marca 2017 wydała swój debiutancki singiel “Comment je vais faire”, który co ciekawe współtworzyła Alma – reprezentantka Francji w roku 2017. Nieco ponad 2 miesiące później, bowiem 19 maja wydała EP, zaś 23 marca 2018 roku pierwszy album zatytułowany “Il suffit d’y croire”, na którym znalazły się hity takie jak “Ta Marinière” oraz “Femme à la mer”. Prywatnie Hoshi jest związana ze swoją menedżerką Gią Martinelli. Wsród swoich muzycznych inspiracji wymienia między innymi Nirvanę, The Cranberries czy Jacquesa Brel.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ben mazue

Ben Mazué, a tak naprawdę Benjamin Mazuet, to 38-letni autor, kompozytor i wykonawca urodzony w Nicei. Od najmłodszych lat gra na fortepianie. Swoją karierę zaczął w wieku 25 lat. W roku 2006 przyznano mu nagrodę odkrycia roku stowarzyszenia SACEM, zaś 2 lata później Paris Young Talent. Po dostrzeżeniu przez ludzi z branży podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia. W 2011 roku do sprzedaży trafił debiutancki krążek “Ben Mazué”, a sam artysta koncertował w ojczyźnie. Rok 2014 przyniósł drugi album zatytułowany “33 ans”, zaś trzeci album “La Femme idéale”ukazał się 3 lata później. Ben tworzy nie tylko dla siebie – współpracuje między innymi z Patricią Kaas, Fréro Delavegą czy zespołem Arcadian. Prywatnie muzyk jest związany z Julie Mazuet, z którą ma dwójkę dzieci – Milan oraz Axel.

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *