Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

 

Laurie Darmon to 28 – letnia francuska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Od dzieciństwa gra na pianinie, gitarze oraz perkusji. Artystka ma wykształcenie prawnicze, jednak ostatecznie nie zdecydowała się na pracę w zawodzie. Swoje życie Laurie w całości poświęciła muzyce. Po dwóch EP wydanych kolejno w 2015 i 2016 roku, w 2017 do sprzedaży trafił debiutancki krążek wokalistki “Février 91”, na którym znalazły się utwory takie jak “Je pense” czy “Monte encore”. 2 lata później, bowiem na początku 2019 piosenkarka wydała trzecie EP zatytułowane “Dévêtue” z hitem “On bai.”. Bieżący rok przyniósł także współpracę z reprezentantką Francji na Eurowizji w Kijowie w 2017 roku – Almą. Artystki wydały singiel “Zumbaa”, który wspólnie pisały, komponowały, a także produkowały. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ycare adieu je t'aime

Ycare, a właściwie Assane Attyé to urodzony 21 września 1983 roku w Dakarze w Senegalu wokalista, kompozytor i autor tekstów. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął we wczesnym dzieciństwie, kiedy to zaczął grać na gitarze. W trakcie studiowania w ojczyźnie artysta podjął decyzję o przeprowadzce do Francji i kontynuowaniu tam nauki. W międzyczasie Ycare występował w lokalnych kawiarniach i restauracjach. W roku 2008 wokalista wziął udział w programie Nouvelle Star, gdzie zaszedł do ćwierćfinału. Rok po udziale w telewizyjnym show do sprzedaży trafił pierwszy album muzyka zatytułowany “Au bord du monde”. 5 października poprzedniego roku wydał album “Adieu je t’aime”, który jest już 4 krążkiem w karierze. Ycare tworzy również dla wielu innych francuskich artystów – współpracuje między innymi z ZaZ, Garou czy Amel Bent.

 

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *