Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Podobny obraz

VITAA, a właściwie Charlotte Gonin to piosenkarka o francusko-włoskich korzeniach. Urodziła się 14 marca 1983 roku w Mulhouse we Francji. Swoją karierę zaczynała w duecie Dadoo, który współtworzyła z DJ Kostem. To właśnie dzięki temu muzykowi wokalistce udało się zaistnieć na rynku. Przez następne kilka lat współpracowała z raperami takimi jak Diam’s. Przełomowym momentem okazała się publikacja singla “Confessions nocturnes”, dzięki któremu dała się poznać szerszej publiczności. Debiutancki album artystki zatytułowany “A fleur de toi” wydany w lutym 2007 roku okazał się hitem i osiągnął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży we Francji. Aktualnie artystka ma na swoim koncie 3 albumy oraz współpracę z gwiazdami takimi jak Slimane czy Claudio Capéo. Ponadto VITAA jest trenerką w belgijskiej wersji programu The Voice, a w styczniu 2019 roku zasiadała w jury preselekcji Destination Eurovision. 

Nazim, a tak naprawdę Nazim Khaled to francuski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów oraz producent. Urodził się on 3 września 1986 roku w Marsylii. Kiedy był dzieckiem jego rodzina przeniosła się do Saint-Étienne. Nazim miał trudne dzieciństwo bowiem jego i jego braci samodzielnie wychowywała matka. Po zakończeniu studiów na Konserwatorium w Saint-Étienne wyjechał do Paryża do pracy. Finansowo wspomagał rodzinę, która pozostała na południu kraju. W 2013 roku wziął udział w programie Les Chansons d’abord. W roku 2015 piosenkarz komponował muzykę do musicalu “La Légende du roi Arthur”. Artysta stoi za wieloma hitami – jest twórcą między innymi “Andalouse” Kendji’ego Giraca. Nazim “miał już do czynienia” z Konkursem Piosenki Eurowizji, ponieważ stworzył dwie francuskie propozycje: “J’ai cherche” z roku 2016 oraz “Requiem” z roku 2017. Aktualnie muzyk pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który do sprzedaży trafi najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku.

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *