Site Loader

Bonsoir, la France! to nasza najnowsza seria, w której cyklicznie będziemy Wam przedstawiać dwóch artystów, których widzielibyśmy w barwach Francji na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Znalezione obrazy dla zapytania lea paci

Léa Paci to francuska piosenkarka urodzona 31 lipca 1996 roku w Roanne. Będąc dzieckiem, Léa przez 11 lat grała w teatrze. Jest ona samoukiem ponieważ gry na gitarze nauczyła się oglądając poradniki w serwisie YouTube. To właśnie dzięki tej stronie wypłynęła na szersze wody bowiem publikowała tam covery innych piosenek. We wrześniu 2016 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Elektra Records, a na koniec tego samego roku wydała swój debiutancki singiel “Pour aller où?”. 23 czerwca 2017 roku ukazał się pierwszy album Léi zatytułowany “Chapitre 1”, który jest pewnego rodzaju autobiografią artystki. Krążek ten został nagrodzony tytułem “Francuskie Odkrycie Roku” NRJ Music Awards 2017. Aktualnie artystka pracuje nad drugim wydawnictwem.

Znalezione obrazy dla zapytania julien dore

Julien Doré to francuski piosenkarz, autor piosenek i aktor. Urodził się 7 lipca 1982 roku w Alès we Francji. W 2007 roku wziął udział w przesłuchaniach do piątej edycji programu Nouvelle Star. Ostatecznie udało mu się zajść do finału, który wygrał dzięki głosom widzów. Rok później do sprzedaży trafił debiutancki album artysty “Ersatz”. 14 października 2016 roku premierę miała czwarta płyta Juliena nosząca tytuł &”. Aktualnie Doré jest jednym z bardziej rozpoznawalnych muzyków w swoim kraju i cyklicznie pojawia się na imprezach takich jak Fête de la Musique czy NRJ Music Awards.

 

Aleksandra Ciach

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy obejrzałam w roku 2014. Od tamtego momentu śledzę go nieprzerwanie. Moje ulubione utwory to "Requiem", "L'Oiseau et l'Enfant", "Non mi avete fatto niente" oraz "1944". Na co dzień uczęszczam do klasy humanistycznej XXXI LO w Łodzi. Interesuję się muzyką, sportem, kulturą i językami krajów romańskich. W wolnym czasie występuję na scenie Ośrodka Kultury Górna, a także gram na pianinie i ukulele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *