Site Loader

Poznaliśmy nazwiska osób, które poprowadzą Ceremonię Otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach na Śląsku. Para już wielokrotnie współpracowała podczas różnych przedsięwzięć. Dołącza tym samym do trójki głównych prowadzących konkursu, których poznaliśmy podczas ogłoszenia jesienno-zimowej ramówki TVP.

Agata Konarska i Mateusz Szymkowiak na KFPP w Opolu (źródło: eurowizja.org)

Podczas oficjalnej Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 gospodarzami dla delegacji z dziewiętnastu państw biorących udział w konkursie, będą: 46-letnia Agata Konarska, dziennikarka i konferansjerka oraz Mateusz Szymkowiak, 32-letni dziennikarz i prezenter, którego eurowizyjna społeczność zna z ogłaszania wyników głosowania polskiego jury podczas Eurowizji 2018 i 2019. W trakcie ceremonii przywitani zostaną młodzi artyści konkurujący ze sobą w Eurowizji Junior, a po ich prezentacji tradycyjnie wylosowany zostanie numer, z którym reprezentantka gospodarzy wystąpi w kolejności startowej, a także kraj, który wystąpi jako pierwszy oraz kraj, który wystąpi jako ostatni. Pozostałe 16 występów w kolejności ułoży produkcja show.

Mateusz Szymkowiak ogłasza polskie wyniki podczas Eurowizji 2018 (źródło: eurowizja.org)

Prowadzącymi konkursu w Arenie Gliwice zostali: tancerka i prowadząca wielu formatów, m.in. Dance, Dance, Dance – Ida Nowakowska oraz Aleksander Sikora – współprowadzący Pytania na Śniadanie i innych programów, w których miał też już okazję współpracować z Idą. Ponadto, gospodynią Eurowizji Junior będzie również Roksana Węgiel – zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu, która jako pierwsza w historii została zarówno jego zwyciężczynią, jak i prowadzącą.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Polskiego reprezentanta poznamy 29 września o godzinie 15:00 w finale programu “Szansa na sukces” na antenie TVP2!

źródła: eurowizja.org, tvp.pl, pomponik.pl 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *