Site Loader

Aż czworo zwycięzców Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpi w niedalekiej przyszłości w Polsce! Będziemy mogli zobaczyć ich podczas ośmiu koncertów w pięciu miastach! Wokaliści zaprezentują swoją twórczość polskiej publiczności pomiędzy listopadem a majem! Prezentujemy terminarz!

Dzisiaj informację o swoim przyjeździe do Polski ogłosił Conchita Wurst – austriacka drag queen porzuciła ostatnio wizerunek “kobiety z brodą” i postawiła na męski, dość wulgarny wygląd. Pięć lat temu świat oglądał zwycięstwo Conchity w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem “Rise like a Phoenix”. Conchita wystąpi w poniedziałek 3 lutego Krakowie oraz we wtorek 4 lutego Warszawie. Sprzedaż biletów ruszy za 3 dni.

T.O.M. TOUR 2020▪️Ticket sale starting 31 OCT 2019#GetReady #WURST #TruthOverMagnitude

Opublikowany przez Conchita WURST Poniedziałek, 28 października 2019

W styczniu do Polski przyleci z kolei Netta, która triumfowała podczas zeszłorocznej Eurowizji w Lizbonie z propozycją “Toy”. Artystka wykona swoje największe przeboje w Poznaniu, a następnie w Gdańsku i Warszawie.

  • 15 stycznia, 20:00 – Klub B17, Poznań
  • 17 stycznia, 20:00 – Stary Maneż, Gdańsk
  • 18 stycznia, 20:00 – Klub Palladium, Warszawa

Bilety, jak i więcej informacji, znajdziecie [TUTAJ]

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w ramach Courage World Tour do Polski przybędzie Celine Dion. Światowej sławy artystka wygrała Eurowizję 1988 w szwajcarskich barwach z utworem “Ne partez pas sans moi”, a po raz ostatni w Polsce wystąpiła w 2008 roku. W maju zagra dwa koncerty:

  • 23 maja – Atlas Arena, Łódź
  • 25 maja – TAURON Arena, Kraków

Bilety, jak i więcej informacji, znajdziecie [TUTAJ]

Najdłużej znana jest nam data koncertu zwycięzcy tegorocznej Eurowizji w Warszawie. Duncan Laurence wystąpi w Klubie Proxima w poniedziałek 25 listopada o godzinie 20:00. Holender wygrał Eurowizję 2019 z utworem “Arcade”.

Bilety, jak i więcej informacji, znajdziecie [TUTAJ]

Na które koncerty chcielibyście się wybrać? Którzy zwycięzcy Eurowizji powinni także przyjechać do Polski?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *