Site Loader

Gościem nocnego talk show “Jinek”, którego gospodynią jest znana holendersko-amerykańska dziennikarka i prezenterka Eva Jinek, był zwycięzca 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Conchita Wurst. Utwór “Rise like a Phoenix” w wykonaniu Conchity pokonał w finale propozycję Holendrów – “Calm after the storm”.  Po pięciu latach Holandii udało się zwyciężyć! Jakie słowa padły z ust Conchity?

Po nawiązaniu do The Common Linnets, zdobywców 2. miejsca na Eurowizji 2014 i pogratulowaniu zwycięstwa Holandii, która triumfowała w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, ze strony Conchity Wurst padła propozycja współprowadzenia Eurowizji 2020 wraz z Evą Jinek: “Naprawdę chciałbym poprowadzić show wraz z tobą. Czy możemy to spełnić?” Jinek odpowiedziała: “O Boże! Wszystko co możemy zrobić, to się modlić. Oczywiście chciałabym to z tobą zrobić!”; po czym dodała: “Muszę zacząć teraz się odchudzać!”

Po zwycięstwie Duncana Laurence’a Eurowizja w 2020 roku odbędzie się w Holandii: o tym czy gospodarzem będzie Rotterdam, czy Maastricht, dowiemy się najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie znamy jeszcze szczegółów konkursu, w tym potencjalnych gospodarzy. Holandia zadebiutowała na Eurowizji w jej pierwszej edycji w 1956 roku. Udało jej się pięciokrotnie zająć 1. miejsce – w latach: 1957, 1959, 1969, 1975 i 2019. Konkurs gościli w Hilversum w 1958 roku, Amserdamie w 1970 roku oraz w Hadze w latach 1976 i 1980.

źródło: gids.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *