Site Loader

Po ogłoszeniu miasta-gospodarza Eurowizji 2020, holenderskie media szaleją na punkcie potencjalnych prowadzących 65. Konkursu Piosenki Eurowizji! Spekuluje się na temat wielu znanych nazwisk, ale głównie cztery osoby dominują w nagłówkach tabloidów. Część z nich pojawiła się tuż po wygranej Duncana Laurence’a podczas Eurowizji w Tel Awiwie, a inne są nowymi pomysłami. Nie znamy oficjalnej koncepcji organizatorów Eurowizji co do składu prowadzących przyszłorocznego konkursu, a temat ten jeszcze z pewnością przez jakiś czas pozostanie obiektem gorącej debaty. Przejrzyjmy jednak najczęściej wymieniane kandydatury!

Eva Jinek

Urodzona w Stanach Zjednoczonych dziennikarka faworyzowana do roli prowadzącej Eurowizji 2020 była już od zwycięstwa Holandii w tegorocznym konkursie. Eva Jinek ma doświadczenie w prowadzeniu wielu programów; pracowała w telewizji amerykańskiej, a w kraju swojego pochodzenia jest znana z bycia gospodynią autorskiego talk show. Niedawno w jej programie padła propozycja współprowadzenia Eurowizji w Rotterdamie z Conchitą Wurst, zwycięzcą 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Choć była to raczej wymiana uprzejmości i dość żartobliwa rozmowa, to Jinek mogła wziąć ją sobie jednak do serca! Nie zaprzecza, by miała prowadzić Eurowizję; w rozmowie z jednym z szefów przyszłorocznego konkursu, Cornaldem Maasem, powiedziała: “To największa telewizyjna robota na całym świecie! Trzeba być idiotą, by ją odrzucić!”.

Jan Smit

Mocnym kandydatem wydaje się też być Jan Smit – muzyk, aktor i prezenter silnie związany z Eurowizją. Prowadził ostatnie holenderskie preselekcje przed konkursem w 2012 roku, a także kilka narodowych finałów wybierających reprezentanta Holandii na Eurowizji Junior. Od 2011 roku komentuje Eurowizję dla holenderskich widzów, a dwa lata temu zasilił szeregi grupy De Toppers, która broniła holenderskich barw w Moskwie podczas Eurowizji 2009.

View this post on Instagram

Songfestival reünie op het strand! ☀️🍢🍹

A post shared by JAN SMIT (@jansmitcom) on

Dionne Stax

Holenderskie media za najmocniejszą kandydaturę uznają Dionee Stax. 34-latka prowadziła już liczne programy rozrywkowe, ale głównie zajmowała się pracą w serwisach informacyjnych NOS. Porzuciła w ostatnim czasie ten zespół, by przenieść się do stacji Avotros, gdzie – jak sama przyznaje – chce zając się bardziej interesującymi projektami. Brzmi to ciekawie i oznacza, że w kalendarzu Stax na 2020 roku może znaleźć się Eurowizja!

Herman van der Zandt

W zeszłym tygodniu emocje podsyciła informacja o tym, że nadawca NPO zwrócił się z propozycją poprowadzenia Eurowizji 2020 do Hermana van der Zandt. Mężczyzna jest popularnym prezenterem, który karierę rozpoczął w serwisach informacyjnych, a obecnie prowadzi różne transmisje sportowe, a także teleturniej. Informację o potencjalnej kandydaturze van der Zandta podał Evert Santegoeds, eksert ds. showbussinesu.

Wśród często wymienianych nazwisk występują też wszyscy ostatni reprezentanci Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji: Anouk, Waylon i Ilse DeLange, Trintje Oosterhuis, Douwe Bob, OG3NE, a nawet Duncan Laurence. Warto dodać, że Eurowizja w Rotterdamie budzi tak wielkie emocje, że możemy spodziewać się naprawdę dużych zaskoczeń! Nie wiadomo jednak, czy organizatorzy zdecydują się na duet gospodarzy, a może nawet na czworo prowadzących.

źródło: escxtra.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *