Site Loader

   Za nami już drugi półfinał islandzkich preselekcji. Bezpośrednio do finału dostała się dwójka artystów: Daði Freyr z utworem „Gagnamagnið” oraz Íva Marín Adrichem z piosenką „Oculis Videre”. Do czwórki artystów, którzy wystąpią 29 lutego w finale Söngvakeppnin 2020 dołączyła jeszcze jedna osoba, która otrzymała dzisiaj dziką kartę.

   W pierwszym i drugim półfinale mogliśmy poznać 10 piosenek islandzkich wykonawców, którzy walczyli o reprezentowanie Islandii na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Niderlandach. W zeszłym tygodniu do finału dostał się zespół DIMMA (utwór „Almyrkvi”) oraz duet Ísold & Helga ( utwór “Klukkan tifar”). Kim są artyści, którzy przeszli dzisiaj do finału?

   Daði Freyr wziął udział w islandzkich preselekcjach w 2017 roku, ale zajął wówczas drugie miejsce przegrywając ze Svalą. Dzisiaj podobnie jak ostatnio na scenie towarzyszyła mu grupa Gagnamagnið.

   Iva studiuje śpiew klasyczny w Rotterdamie. Niewidoma piosenkarka urodziła się w Niderlandach, gdyż stamtąd pochodzi jej ojciec, a jej matka jest Islandką. W 2016 roku Iva wzięła udział w programie the Voice of Iceland, ale nie przeszła do następnej rundy po pierwszych przesłuchaniach.

   Organizatorzy preselekcji postanowili, że w finale znajdzie się jeszcze jeden uczestnik, który otrzymał dziką kartę. Jest nią młoda wokalistka Nina, która wykonała dzisiaj utwór „Ekkó”.

   W finale wysłuchamy w takim razie 5 piosenek. Dwa utwory przejdą następnie do superfinału i wtedy wyłoniony zostanie zwycięzca. Artyści w półfinałach zaśpiewali swoje piosenki w języku islandzkim (refren utworu „Oculis Videre” zaśpiewany został po łacinie), ale w finale będą mogli już dokonać wyboru czy zaśpiewać utwory w języku angielskim.

NataliaMak

Pierwszy raz oglądałam Eurowizję w 1996 roku, kiedy występowała Kasia Kowalska. Od tamtej pory nie przegapiłam żadnego konkursu. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a na co dzień wielkim introwertykiem. Czekam cierpliwie, aż nasz kraj wygra Eurowizję. Kiedyś przyjdzie kolej na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *