Site Loader

Wczoraj wieczorem końca dobiegły organizowane przez nadawcę S4C preselekcje Chwilio am Seren, których celem było wyłonienie reprezentanta Walii na 17. Konkurs Piosenki Eurowizji w Gliwicach. W pierwszej rundzie jurorzy wyłonili troje artystów, którzy najlepiej wykonali covery utworów najbardziej znanych walijskich artystów. Następnie połączenie głosów jury i telewidzów wybrało najlepszą interpretację utworu “Calon yn curo”, przygotowanego specjalnie na potrzebę Eurowizji Junior 2019.

Regionalni jurorzy, których zadaniem był wybór trojga ścisłych finalistów konkursu, wytypowali do ostatecznej rozgrywki duet Mackenzie & Rhiannon, a także wokalistki Cerys i Erin. Najlepszy okazał się występ 13-letniej Erin Mai Grove, która ze swoją wersją utworu “Calon yn curo” będzie reprezentowała Walię na tegorocznej Eurowizji Junior na Śląsku.

Znalezione obrazy dla zapytania erin Calon yn Curo
Wyniki pierwszej rundy finału walijskich preselekcji

Walia zadebiutowała na Eurowizji Junior w zeszłym roku, a zwyciężczynią pierwszych walijskich preselekcji do konkursu została Manw z utworem “Perta”. W Mińsku za zaprezentowanie tej piosenki jurorzy nie przyznali jej żadnych punktów, a w głosowaniu online dziewczyna zdobyła 29 punktów (przedostatnie miejsce), co ostatecznie uplasowało Walię na ostatnim, 20. miejscu.

źródła: ESCxtra, ESCplus

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *