Site Loader

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie został odwołany! Po raz pierwszy od 64 lat Europa nie wybierze najlepszej piosenki. 

Przez wiele tygodni zastanawiano się co z nadchodzącym Konkursem Piosenki Eurowizji, aż dzisiaj poznaliśmy ostateczną decyzję. Europejska Unia Nadawaców (EBU) zdecydowała, że najlepszym rozwiązaniem będzie odwołanie tegorocznego konkursu. To trudna decyzja, jednak ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa, zamykania granic, ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zakaz zgromadzeń, jest to jedyna decyzja, która mogła być podjęta w obecnych, specjalnych przepisach obowiązujących w krajach Europy, w tym na terenie Unii Europejskiej. Podkreślono, że ma to na celu troskę o bezpieczeństwo artystów, fanów, a także ogrom ludzi, który tworzą ten konkurs.

An official statement from the European Broadcasting Union – EBU on the Eurovision Song Contest 2020.

Opublikowany przez Eurovision Song Contest Środa, 18 marca 2020

Pojawia się pytanie o przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Nie potwierdzono jeszcze, czy wybrani artyści będą mogli wziąć udział w kolejnym roku z tymi samymi utworami. Sprawa ta jest dyskutowana, a o wynikach tych rozmów zostaniemy poinformowani w późniejszym terminie. Informacje o kolejnej Eurowizji stopniowo będą się pojawiać u organizatorów.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie Konkursu Piosenki Eurowizji.

Joanna Nowotka

Z Eurowizją jestem związana od małego, ponieważ co roku cała rodzina ją śledzi. Kocham Eurowizję za różnorodność, talenty i przymrużenie oka. Doceniam folkowe brzmienia oraz wyraziste, emocjonalne ballady. Na co dzień interesuje się Bałkanami i Bliskim Wschodem, więc reprezentacje tych państw przyciągają mnie najbardziej. Prywatnie, studiuję psychologię społeczną w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *