Site Loader

We wtorek 1 października Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła swój udział w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Nie jest znany jeszcze sposób, w jaki nasz kraj wybierze swojego reprezentanta na konkurs. Możemy zatem jedynie spekulować, które wybory są najbardziej możliwe, a które najbardziej słuszne. Nasi redaktorzy wytypowali około trzydziestu artystów, którzy ich zdaniem powinni wystąpić na Eurowizji 2020, a dziesięciu z najwyższym poparciem oddają Waszej ocenie! Zadecydujcie wspólnie z nami, kto byłby wymarzonym kandydatem do występu w polskich barwach podczas przyszłorocznej Eurowizji! 

Zanim zaprezentujemy naszych kandydatów, warto wyróżnić artystów, którym niewiele zabrakło do walki w naszym plebiscycie. “Pod kreską” znaleźli się Cleo, Michał Szpak, Edyta Górniak, Natalia Szroeder i zespół LemON. Typy naszych redaktorów w kolejności alfabetycznej są następujące: Ania Karwan – finalistka The Voice of Poland oraz laureatka opolskich “Premier” w 2019 roku, Daria Zawiałow – 27-latka, która brała udział w licznych talent show, a dzięki zwycięstwu w “Szansie na sukces” wystąpiła na festiwalu w Opolu w 2009 roku; Dawid Podsiadło – urodzony w 1993 roku zwycięzca X-Factora; zdobywca pierwszych miejsc na wielu listach przebojów, Doda – wokalistka zespołu Virgin, wyróżniona dużą ilością nagród festiwalowych, inicjatorka akcji “Artyści przeciw nienawiści”, Gromee – DJ, który współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, reprezentował Polskę na Eurowizji w 2018 roku, Kasia Moś – finalistka programu “Must be the music”, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017, działaczka na rzecz praw zwierząt, Margaret – wykonawczyni przebojów, które plasowały się w czołówkach najróżniejszych list, uczestniczka polskich i szwedzkich preselekcji do Eurowizji; Natalia Nykiel – finalistka The Voice of Poland, wielokrotnie nominowana do MTV Europe Music Awards, a także Fryderyków, Sarsa – uczestniczka The Voice of Poland, laureatka wielu nagród, która jako pierwsza w Polsce wydała singiel, który zdobył miano diamentowego i Sylwia Grzeszczak – autorka licznych hitów, które królowały na polskich listach przebojów, jej album “Tamta dziewczyna” pokrył się platyną, a w tym roku za swoją twórczość otrzymała specjalną nagrodę TVP podczas koncertu “Od Opola do Opola”. Nie ujawniamy, jak dokładnie sklasyfikowaliśmy artystów. Zapraszamy do oddawania głosów w ankiecie, by wspólnie wskazać zwycięzcę plebiscytu!

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *