Site Loader

Telewizja Polska opublikowała podział Areny Gliwice na strefy, od których zależeć będzie cena biletów na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Poznaliśmy tym samym ogólny kształt sceny, ulokowanie green roomu i cennik biletów, a także terminarz ich sprzedaży. 

Oto projekt zagospodarowania Areny Gliwice podczas Eurowizji Junior 2019:

fotka
plan zagospodarowania Areny Gliwice – Eurowizja Junior 2019 (źródło: TVP)

Zacznijmy od podziału i cen biletów:

  • wysokie trybuny jasnozielony – od 25 złotych
  • niskie trybuny (ciemnozielony) – od 99 złotych
  • płyta (fan zone) (żółty) – od 99 złotych
  • płyta (fan zone) + early entrance (żółty) – od 149 złotych
  • VIP (fioletowy) – od 399 złotych

Ceny biletów są większe niż podczas dwóch ostatnich edycji konkursu w Mińsku i Tbilisi, ale należy przyznać, że nie są też wygórowane. Dla rodzin w modelu 3+1, obowiązywać będzie 10% zniżki, natomiast zniżka dla grup, które kupią co najmniej 10 biletów wyniesie 15%. Oddzielne wydarzenie – spotkanie z Roksaną Węgiel, możliwość rozmowy, zrobienia profesjonalnych zdjęć i wzięcia autografu, odbędzie się po koncercie 24 listopada, jak i dzień wcześniej. Obowiązują na nie oddzielnie sprzedawane bilety:

  • meet&greet z Roksaną Węgiel – od 399 złotych

Sprzedaż biletów została podzielona na fazy:

  • od 30 września – sprzedaż stacjonarna w Arenie Gliwice
  • 1 października – 7 października – przedsprzedaż na ebilet.pl
  • od 8 października (środa) – główna sprzedaż (Arena Gliwice, eBilet, Eventim, KupBilet, KupBilecik)

Z grafiki udostępnionej przez TVP odczytać możemy, że green room dla dziewiętnastu artystów występujących w konkursie, umieszczony będzie na wprost sceny, w otoczeniu zebranej publiczności – w ostatnich latach znajdował się on przeważnie wzdłuż bocznej ściany areny, w oddali od części publiki. Główna scena ma mieć kształt czworokąta z zaokrąglonymi rogami, a prowadzić od niej mają dwa wybiegi: lewy, dla użytku prowadzących i prawy, prowadzący przez fan zone (płytę oznaczoną na żółto), używany przez artystów. Za sceną i wybiegami, wzdłuż krańca płyty, rozciągnięty będzie ekran z wizualizacjami.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Polskiego reprezentanta poznamy 29 września o godzinie 15:00 w finale programu “Szansa na sukces” na antenie TVP2!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *