Site Loader

Dziś po raz pierwszy uczestnicy 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci stanęli na konkursowej scenie, by przećwiczyć swoje występy. Półgodzinne próby odbyły się za zamkniętymi drzwiami, ale oficjalne eurowizyjne media udostępniły ich fragmenty oraz zdjęcia z ich przebiegu. W Arenie Gliwice prezentowali się dzisiaj reprezentanci dziewięciu państw. W kolejności odwrotnej do alfabetycznej ćwiczyły delegacje od Albanii do Malty. 

🇲🇹Malta – Eliana Gomez Blanco – “We are more”

Jako pierwsza o poranku na scenę weszła Eliana Gomez Blanco z Malty. Propozycję “We are more” zaprezentowała w czarno-czerwonej odsłonie, podobnie jak w teledysku. Udostępnione materiały nie zdradzają zbyt wielu szczegółów wizualnych jej występu, jednak widoczne są. m.in. fragmenty teksu piosenki.

🇰🇿Kazachstan – Yerzhan Maxim – “Armanyńnan qalma”

Następnie pierwsze występy na eurowizyjnej scenie odbył Yerzhan Maxim, który w barwach Kazachstanu wykona utwór “Armanyńnan qalma”. Chłopiec postawił na stonowaną kolorystykę i zimne barwy, które kontrastują z emocjonalnym i energicznym wokalem. Ponadto, w występie pojawia się efekt cienia chłopca w obrębie jasnego okręgu.

🇮🇹Włochy – Marta Viola – “La voce della terra”

Statyczny i minimalistyczny wydaje się występ Włoszki. Marta Viola piosenkę “La voce della terra” prezentuje w odsłonie wielokolorowych plam na wizualizacjach. Wokalnie nie zawodzi przy wysokich dźwiękach pojawiających się w propozycji.

🇮🇪Irlandia – Anna Kearney – “Banshee”

Z wysokimi dźwiękami świetnie poradziła sobie też Anna Kearney z Irlandii. Dziewczynka przeniosła na scenę celtycki klimat utworu “Banshee”, który został “ubrany” w magiczny, naturalny wygląd i zwieńczony subtelną choreografią.

🇬🇪Gruzja – Giorgi Rostiashvili – “We need love”

Ciekawie zaprezentował się podczas pierwszych prób reprezentant Gruzji. Giorgi Rostiashvili piosenkę “We need love” prezentuje w bardzo lekkiej i swobodnej odsłonie, wśród prostych animacji zawierających nawiązujące do tytułu utworu serca.

🇫🇷Francja – Carla – “Bim bam toi”

Wiele emocji wywołał występ Carli z Francji, która należy do faworytek tegorocznej Eurowizji Junior. Piosenka “Bim bam toi” została wykonana w stylu podobnym do teledysku, a dziewczynie towarzyszyły tancerki z parasolkami.

🇧🇾Białoruś – Liza Misnikova – “Pepelny (Ashen)”

Niewiele innowacji wprowadziła także reprezentantka Białorusi Liza Misnikova. Jej występ z piosenką “Pepelny (Ashen)” jest mocno zbliżony do młodzieżowego stylu występu z preselekcji.

🇦🇺Australia – Jordan Anthony – “We will rise”

Jordan Anthony z Australii postanowił nawiązać do zwycięzcy tegorocznej Eurowizji Duncana Laurence’a. Podczas prezentacji piosenki “We will rise” chłopakowi towarzyszą, ku sporemu zaskoczeniu, tancerze.

🇦🇲Armenia – Karina Ignatyan – “Colors of your dream”

W mocno dziecięcych klimatach prezentuje się Ormianka. Karina Ignatyan z piosenką “Colors of your dreams” prezentuje dobrze przygotowaną choreografię, a wizualnie przede wszystkim trzyma się pastelowych barw, głównie różu. W tym samym stylu utrzymane są efekty specjalne; na ekranie pojawia się m.in. zamek.

🇦🇱Albania – Isea Çili – “Mikja ime fëmijëri”

Jako ostatnia na scenie Eurowizji Junior w Gliwicach ćwiczyła dzisiaj Isea Çili z Albanii. Ballada “Mikja ime fëmijëri” została zachowana w statycznej koncepcji z preselekcji, ale wizualizacje uległy licznym zmianom. Widoczne są m.in. efekty nocy oraz tęczy.

Galerię oficjalnych zdjęć z dzisiejszych prób obejrzycie [TUTAJ]

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *