Site Loader

Telewizja Polska opublikowała dziś oficjalny projekt sceny, która stanie w Arenie Gliwice – miejscu 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Do tej pory znaliśmy jedynie zarys kształtów powierzchni scenicznych, dziś wiemy już, jakie detale przygotował projektant. Kto stworzył projekt i do czego on nawiązuje? Ponadto, jak szybko rozeszły się pierwsze bilety, które były dzisiaj dostępne na miejscu w Gliwicach?

Scenę Eurowizji Junior 2019 zaprojektował Giorgos Stylianou-Matsis, który w Polsce mieszka i tworzy od lat 80-tych. Może poszczycić się projektami scen m.in. na festiwalach w Sopocie i Opolu, podczas wyborów Miss Polonia i Miss World, licznych gali, np. Eska Music Awards lub Telekamery, a także podczas koncertów wielu artystów światowej sławy.

Już podczas ogłoszenia rozkładu biletów na Eurowizję Junior poznaliśmy zarys kształtu sceny. Główna scena jest czworokątem o zaokrąglonych rogach – kształtem przypomina zatem latawiec, logo konkursu. Po obu stronach sceny znajdują się wybiegi, a przy nich konstrukcje wstążek LED-owych, które przypominać mają lekkość i zwiewność. Krótszy wybieg prowadził będzie do podestu dla prowadzących, natomiast dłuższy połączy scenę z green roomem. Przestrzeń pomiędzy lożą dla uczestników, sceną i wybiegami wypełni publiczność, która zakupi bilety na część płytową areny.

Dokładny plan sceny (źródło: dziennik-eurowizyjny.pl)

Dziś ruszyła stacjonarna sprzedaż biletów na tegoroczną Eurowizję Junior przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców powiatu gliwickiego. Kolejka do kasy była bardzo długa, jak relacjonował Teleexpress ludzie ustawiali się już o poranku. Według TVP w Gliwicach sprzedano dziś 200 biletów, które rozeszły się w 30-40 minut. Jutro o godzinie 13:00 na ebilet.pl rusza przedsprzedaż, a główna sprzedaż rozpocznie się za tydzień!

Polską reprezentantką na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 została Wiktoria Gabor z piosenką “Superhero”. Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.

źródło: junioreurovision.tv, dziennik-eurowizyjny.pl, Teleexpress, Eurowizja TVP

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *