Site Loader

Doczekaliśmy się premiery teledysku do polskiej propozycji na Eurowizję Junior 2019! Na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci pojawił się klip Wiktorii Gabor, która z piosenką “Superhero” będzie broniła polskich barw na Eurowizji Junior w Gliwicach. 

Na Eurowizji Junior 24 listopada Polskę reprezentowała będzie 12-letnia Viki Gabor z propozycją “Superhero”, dzięki której zwyciężyła finał programu “Szansa na sukces”. Dziś poznaliśmy efekt prac nad teledyskiem do jej utworu! Klip został nagrany na Śląsku, gdzie odbędzie się finał tegorocznej Eurowizji Junior. Reżyserem teledysku był Pascal Pawliszewski z PASCAL PRODUCTION, scenografią zajęła się Sara Sulej, stylistą Viki i tancerzy z Egurrola Dance Studio był Bartek Indyka, a nad całością projektu czuwała jego główna wykonawczyni – Marta Tarnowska z Universal Music Polska. 

Viki Gabor jednogłośnie wygrała finał programu “Szansa na sukces”, zostając ze swoją piosenką reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019, której finał odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice na Śląsku. Polska została gospodarzem tegorocznego konkursu dzięki złożeniu przez TVP najlepszej propozycji organizacji konkursu tuż po zwycięstwie Roksany Węgiel rok temu.

Nasz kraj zadebiutował na Eurowizji Junior w jej inauguracyjnej edycji w 2003, ale po dwóch porażkach wycofał się z udziału na dwanaście lat. Od powrotu w 2016 roku Polskę reprezentowały Olivia Wieczorek, Alicja Rega oraz Roksana Węgiel, która z utworem “Anyone I want to be” w Mińsku po zsumowaniu 79 punktów profesjonalnych jurorów (7. miejsce) i 136 punktów od widzów online (1. miejsce), triumfowała, dając Polsce pierwsze zwycięstwo w eurowizyjnym evencie, będącym konkursem piosenki.

Co sądzicie o teledysku do piosenki “Superhero”? Czy Polska ma szanse na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu? Czekamy na Wasze zdanie!

źródło: junioreurovision.tv

 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *