Site Loader

Intensywnie trwają ostatnie przygotowania do 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którego finał odbędzie się już 24 listopada w Arenie Gliwice. Poznaliśmy już niemal wszystkie konkursowe piosenki, a wiele premier miało miejsce od wczoraj. Przedstawiamy nowe propozycje, które w Gliwicach zawalczą o wygraną na Eurowizji Junior!

Wczoraj poznaliśmy utwór 🇰🇿Yerzhana Maxima z Kazachstanu. Finalista rosyjskiego The Voice Kids i zdobywca 3. miejsca w zeszłorocznych kazachskich preselekcjach do Eurowizji Junior, wykona bajkowy utwór zatytułowany “Armanyńnan qalma” i będzie walczył o jeszcze lepszy wynik swojego kraju! Kazachstan zadebiutował na Eurowizji Junior rok temu – w Mińsku jedna z faworytek konkursu Daneliya Tuleshova z utworem “Ózine sen” zajęła 6. miejsce.

Wczoraj swoją premierę miał także zapowiadany utwór z Portugalii. Poruszająca kwestię walki ze zmianami klimatu piosenka “Vem comigo (Come with me)” zostanie w listopadzie wykonany przez 🇵🇹Joanę Almeidę. Będzie ona walczyła o pierwszy sukces swojego kraju na Eurowizji Junior; do tej pory największym portugalskim osiągnięciem w konkursie było 14. miejsce w 2017 roku. W Mińsku Rita Laranjeira uplasowała się na przedostatniej, 19. pozycji.

Na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wczoraj pojawiły się również: ostateczna, nieco zmieniona wersja walijskiej propozycji “Calon yn curo” w wykonaniu 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿Erin Mai, a także oficjalne nagranie występu 🇦🇱Isei Çili w albańskich preselekcjach, które zwyciężyła z piosenką “Mikja ime fëmijëria”.

Dzisiaj natomiast wszelkie plotki ucięli Francuzi. Choć już od pewnego czasu spekulowano, że reprezentantką kraju w Gliwicach będzie 🇫🇷Carla, a wczoraj w internecie pojawił się wyciek jej piosenki “Bim bam toi”, to dopiero dzisiaj, zgodnie z planem, oficjalnie potwierdzono przyjazd dziewczynki do Gliwic we francuskich barwach. Finalistka piątej edycji francuskiej wersji The Voice Kids będzie walczyła o sukces, mając przed sobą wysoką poprzeczkę: rok temu Francja powróciła do Eurowizji Junior po trzynastu latach nieobecności i z piosenką “Jamais sans toi” w wykonaniu Angeliny wywalczyła znakomite 2. miejsce!

Wciąż czekamy na premiery piosenki Eliany Gomez Blanco z Malty oraz utworu “Fire” w wykonaniu Mili Moskov z Północnej Macedonii!

Która z premierowych piosenek podoba Wam się najbardziej? Czy to właśnie Francja, Portugalia lub Kazachstan jest nowym zwycięzcą Eurowizji Junior? Czy revamp piosenki z Walii pomógł Erin w drodze do sukcesu? Czekamy na Wasze opinie!

źródło zdjęć: junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *