Site Loader

Zgodnie z zapowiedziami, na kilka godzin po zakończeniu Ceremonii Otwarcia tegorocznej Eurowizji Junior w Gliwicach poznaliśmy pełną kolejność startową uczestników. Pozycję Polski oraz krajów z pierwszym i ostatnim numerem startowym poznaliśmy już w trakcie ceremonii, a resztę ustalili producenci konkursu na podstawie gatunków utworów i cech występów.

Dla Polski wylosowany został numer 11, do otwarcia konkursu los wyznaczył Australię, a do zamknięcia Serbię. Oto ostateczna kolejność występów finale w Eurowizji Junior 2019:

 1. Australia – Jordan Anthony
 2. Francja – Carla
 3. Rosja – Tatyana Mezhentseva & Denberel Oorzhak
 4. Północna Macedonia – Mila Moskov
 5. Hiszpania – Melani Garcia
 6. Gruzja – Giorgi Rostiashvili
 7. Białoruś – Liza Misnikova
 8. Malta – Eliana Gomez Blanco
 9. Walia – Erin Mai
 10. Kazachstan – Erzhan Maksim
 11. Polska – Wiktoria Gabor
 12. Irlandia – Anna Kearney
 13. Ukraina – Sophia Ivanko
 14. Holandia – Matheu
 15. Armenia – Karina Ignatyan
 16. Portugalia – Joana Almeida
 17. Włochy – Marta Viola
 18. Albania – Isea Cili
 19. Serbia – Darija Vracević
Roksana Węgiel i Mateusz Szymkowiak po wylosowaniu 11. pozycji startowej dla Polski (Ceremonia Otwarcia, junioreurovision.tv)

 

W Eurowizji Junior 2019 udział weźmie 19 państw, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania. Gospodarzem konkursu zostały Gliwice wspierane przez cały region Śląska po tym, jak oferta Telewizji Polskiej zwyciężyła w procesie wyboru organizatora tegorocznego konkursu. Udało się to dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel podczas zeszłorocznej Eurowizji Junior w Mińsku. W Gliwicach Polskę będzie reprezentowała Viki Gabor z piosenką “Superhero”, a konkurs pod hasłem “Share the Joy” 24 listopada poprowadzą Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Olek Sikora. Transmisja o godzinie 16:00 na antenie TVP1!

Co sądzicie o kolejności startowej Eurowizji Junior 2019? Komu ona zaszkodzi, a komu pomoże? Jak odnajdzie się w niej Viki Gabor? Zapraszamy do dyskusji!

źródła: junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *