Site Loader

Po szeregu niedomówień odnośnie zgłoszenia chęci organizacji przyszłorocznej Eurowizji Junior przez Hiszpanię, kraj przerwał milczenie! Co powiedziała szefowa hiszpańskiej delegacji? Jakie są fakty, a co pozostaje w fazie plotek?

Szefowa hiszpańskiej delegacji na Eurowizję – Ana María Bordas, poinformowała, że nadawca RTVE nie zaaplikuje do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) o organizację przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zrobi to wyłącznie wtedy, kiedy Hiszpania zwycięży w konkursie. Kraj powrócił do stawki Eurowizji Junior w tym roku, po trzynastu latach od ostatniego startu. Reprezentująca go zwyciężczyni The Voice Kids – Melani Garcia, z utworem “Marte” należała do faworytów konkursu, ale zajęła w nim 3. miejsce z sumą 212 punktów. Eurowizję Junior po raz drugi z rzędu wygrała Polska.

Bordas miała zdradzić też, że Europejska Unia Nadawców usłyszała ze strony Telewizji Polskiej o dwóch miastach, które mogłyby w przyszłym roku ugościć Eurowizję Junior. Są to, według plotek, Szczecin (który znalazł się w trójce miast typowanych do organizacji ostatniego konkursu) oraz Łódź. Nie wiemy jednak o kandydaturach innych krajów – w ostatnich latach o organizację Eurowizji Junior starała się Armenia, która po porażce może zrezygnować z tego pomysłu; ponadto, po raz drugi chęć ugoszczenia konkursu może wyrazić Kazachstan, co jest niemożliwe ze względu na brak pełnego członkostwa Khabar Agency w EBU. W zeszłym roku potwierdzenie organizacji Eurowizji Junior 2019 przez Polskę przyszło 10 grudnia, na dwa tygodnie po zwycięstwie Roksany Węgiel.

Jaki kraj mógłby zorganizować Eurowizję Junior 2020? Gdzie w Polsce powinna się ona odbyć, jeśli TVP ponownie otrzyma szansę goszczenia imprezy? Czekamy na Wasze zdanie!

źródła: eurovoix.com, La National, Misja Eurowizja

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *