Site Loader

Wczoraj wieczorem do eurowizyjnej walki stanęli młodzi artyści w Albanii. Konkurs Junior Fest 2019 objął zmaganiami dwudziestu dziecięcych kandydatów i kandydatek, którzy zaprezentowali łącznie osiemnaście propozycji do reprezentowania kraju na Eurowizji Junior w Polsce. 

Zwyciężczynią koncertu została wybrana  11-letnia uczestniczka The Voice Kids Isea Çili, która 24 listopada w Gliwicach wykona balladę “Mikja Ime Fëmijëria (My childhood friend)”. Oficjalne nagranie utworu, jak i pełne wyniki preselekcje, zostaną opublikowane wkrótce.

Albania zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2012 roku. Po zajęciu ostatniego miejsca kraj wycofał się ze stawki na dwa lata, a do konkursu wrócił w 2015 roku, zajmując swoje najlepsze 5. miejsce dzięki piosence “Dambaje” w wykonaniu Misheli Rapo. Następnie Albanki dwukrotnie zajęły 13. miejsce, a w zeszłym roku reprezentantka kraju Efi Gijka za piosenkę “Barbie” zdobyła 10 punktów od jury (17. miejsce) i 34 punkty od widzów online (17. miejsce), zajmując w sumie 17. miejsce.

Co sądzicie o tegorocznej propozycji Albanii? Czy tym razem ballada da sukces na Eurowizji Junior temu państwu? 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *