Site Loader

Portugalczycy zadecydowali: reprezentantką nadawcy RTP podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach będzie Joana Almeida, która wykona utwór “Vem Comigo (Come With Me)”Będzie to piąty start Portugalii w Eurowizji Junior.

10-letnia Joana zasłynęła w kraju zwycięstwem podczas popularnego festiwalu Gala Internacional dos Pequenos Cantores da Figueira da Foz. Zadanie skomponowania propozycji na Eurowizję Junior otrzymał w tym roku muzyk João Pedro Coimbra, który napisał dla dziewczynki utwór “Vem Comigo (Come With Me)” opowiadający o ochronie środowiska oraz świadomości dzieci i młodzieży w tych kwestiach. Utwór opublikowany zostanie w późniejszym terminie.

Joana Almeida (źródło: RTP, junioreurovision.tv)

Portugalia zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2006 roku, ale po dwóch latach porażek wycofała się z udziału. Zmotywowana zwycięstwem Salvadora Sobrala podczas konkursu dorosłego, w 2017 roku powróciła na listę uczestników z piosenką “Youtuber”, która także nie odniosła sukcesu, ale uplasowała się w top 10 głosowania online. W zeszłym roku Portugalię reprezentowała Rita Laranjeira z piosenką “Gosto de Tudo (Já Não Gosto de Nada)”. Dziewczyna nie zdobyła żadnych punktów od jurorów, ale 42 punkty z głosowania online (13. miejsce), uplasowały ją na 18. miejscu w końcowej klasyfikacji.

źródło: junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *