Site Loader

Za nami premiera nowego singla zwycięzcy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji! Duncan Laurence, który w holenderskich barwach triumfował podczas Eurowizji w Tel Awiwie, dzisiaj o 17:00 oficjalnie opublikował swój najnowszy utwór zatytułowany “Love don’t hate it”. Piosenki, do stworzenia której inspiracją było niedawne rozstanie artysty z chłopakiem, możemy posłuchać na oficjalnych kanałach na platformach YouTube i Spotify. 

Nieoficjalne wykonanie tajemniczego utworu krążyło już od ponad tygodnia w sieci, jednak wciąż nie były nam znane szczegóły nowej piosenki. Wczoraj Duncan opublikował też nagranie z przedpremierowej reakcji swoich fanów na “Love don’t hate it”.

Duncan Laurence został wewnętrznie wybrany na reprezentanta Holandii podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Jego propozycja “Arcade” szybko podbiła serca fanów Eurowizji oraz bukmacherów, którzy typowali Holandię jako mocnego faworyta do zwycięstwa w konkursie. Klimatyczny występ Duncana przekonał do siebie jurorów, którzy przyznali mu 237 punktów (3. miejsce) oraz telewidzów, którzy przyznali mu 261 punktów (2. miejsce). Polscy telewidzowie umieścili piosenkę “Arcade” na 2. miejscu. Suma 498 punktów dała Holandii pierwsze zwycięstwo na Eurowizji od 1975 roku i w sumie piąte złoto na koncie. Przypominamy, że Duncan Laurence wystąpi w warszawskim klubie Proxima 25 listopada. 

Co sądzicie o “Love don’t hate it”? Czy wybieracie się na koncert Duncana w Polsce? Czekamy na Wasze komentarze!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *