Site Loader

Wiemy już, kto powalczy w hiszpańskich barwach o zwycięstwo podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Na scenie w Gliwicach wystąpi Melani García Gaspar!

Telewizja RTVE oficjalnie poinformowała, że reprezentantką Hiszpanii podczas tegorocznej Eurowizji Junior zostaje Melani García Gaspar! Dwunastoletnia wokalistka wzięła udział w 4. edycji hiszpańskiego programu La voz Kids. Podczas “przesłuchań w ciemno” zaśpiewała utwór O Mio Babbino Caro włoskiego muzyka Giacomo Puccini, a swoim wykonem zachwyciła jurorów, obracając wszystkie trzy fotele! Melani wybrała drużynę Ramóna Melendiego Espiny, z którego pomocą doszła do finału, gdzie zajęła 1. miejsce! W listopadzie zmierzy się z reprezentantami pozostałych osiemnastu państw i powalczy o wygraną dla swojego kraju w dziecięcej Eurowizji po raz pierwszy od 13 lat!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *