Site Loader

Wspaniałe wieści dla wszystkich fanów Eurowizji za Oceanem – konkurs zostanie wyemitowany w Stanach Zjednoczonych na platformie Netflix!

Europejska Unia Nadawców oficjalnie ogłosiła, że wraz z firmą Netflix została podpisana umowa, dzięki której zarówno tegoroczny, jak i nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji będzie dostępny na wyżej wymienionej platformie dla widzów ze Stanów Zjednoczonych! Na chwilę obecną niewyjaśniona pozostaje kwestia tego, czy widowisko będzie transmitowane na żywo. Już w najbliższy poniedziałek na platformie pojawią się oba tegoroczne półfinały oraz Wielki Finał 64. Eurowizji w Tel Avivie.

Europejska Unia Nadawców jest niesamowicie podekscytowana faktem, że największy na świecie program rozrywkowy będzie teraz dostępny na żądanie dla widzów ze Stanów Zjednoczonych, na jednym z największych rynków telewizyjnych. Amerykańscy widzowie od teraz będą mogli cieszyć się wszystkimi trzema wspaniałymi wieczorami tegorocznej edycji, podobnie jak całym Konkursem w 2020 roku. Jest to idealny czas, aby zacząć myśleć nad uruchomieniem amerykańskiej wersji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku.

              – powiedział Jon Ola Sand, prezes Europejskiej Unii Nadawców.

Eurowizja była transmitowana w Stanach Zjednoczonych od 2016 roku na stacji Logo TV – tegoroczny konkurs w Tel Avivie obejrzało ponad 52 tysiące widzów. Wyemitowanie przyszłorocznej edycji w serwisie Netflix jest nawiązaniem do nadchodzącej komedii zatytułowanej Eurowizja, która w najbliższych latach ma się pojawić na platformie. Za realizację tego projektu odpowiedzialni są m. in. amerykański reżyser David Dobkin oraz popularny aktor i komik Will Ferrell. Zainteresowanie Konkursem wzrasta na skalę światową, co z pewnością raduje wszystkich miłośników Eurowizji!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *