Site Loader

Przed chwilą zakończył się pierwszy odcinek “Szansy na sukces”! Spośród siedmiu młodych artystów, którzy wykonali największe przeboje Majki Jeżowskiej, wokalistka będąca gościem specjalnym wytypowała najlepszego, który awansuje do finału programu. Tam 29 września zmierzy się z dwojgiem następnych finalistów w walce o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach!

W dzisiejszym odcinku wystąpili:

  • Swietłana Boguska – „Laleczka z saskiej porcelany”
  • Nikola Fiedor – „Od rana mam dobry humor”
  • Piotr Klima – „A ja wolę moją mamę”
  • Zosia Szuca – „Najpiękniejsza w klasie”
  • Amelia Kurantowicz – „Margarita”
  • Maja Mazurek – „Wszystkie dzieci nasze są”
  • Maciej Golian – „Na raz, na dwa”

Wyróżnione zostały Zosia Szuca i Maja Mazurek. Do finału awansowała pochodząca z Elbląga Nikola Fiedor, która zaśpiewała piosenkę “Od rana mam dobry humor”. Za 3 tygodnie z coverem innej piosenki oraz eurowizyjną propozycją zawalczy o reprezentowanie Polski w Gliwicach!

Znalezione obrazy dla zapytania Nikola Fiedor

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Polskiego reprezentanta poznamy 29 września o godzinie 15:00 w finale programu “Szansa na sukces” na antenie TVP2!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *