Site Loader

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących Melodi Grand Prix 2019! Kto poprowadzi norweskie preselekcje?

Telewizja NRK ogłosiła, że przyszłoroczne MGP odbędzie się 2 marca w arenie Oslo Spektrum. Do roli gospodarza wieczoru po raz piąty zaproszono Kåre’a Magnusa Bergha, tym razem, po raz pierwszy, w duecie z Heidi Ruud Ellingsen. Bergh jest prezenterem telewizyjnym, słynącym z wielu popularnych w Norwegii programów, takich jak Idol, Stjernekamp czy właśnie Melodi Grand Prix, którego jest częścią od 2015 roku. Z kolei Ellingsen, debiutująca prowadząca, jest norweską piosenkarką, tancerką i aktorką. Występowała w musicalach Mary Poppins i Flashdance oraz dubbingowała wiele znanych filmów animowanych, m. in. czwarty sequel Epoki Lodowcowej. Zastąpi ona Silyę Nymeon, występującą wcześniej u boku Kåre’a. Stig Karlsen – prezes norweskiej delegacji – pokłada duże nadzieje w Ellingsen i liczy na to, że wniesie ona do konkursu jak najwięcej, zmieniając go na lepsze.

To zaszczyt być prowadzącą takiego programu. Patrzę na to z ogromnym podekscytowaniem, ale przede wszystkim z przyjemnością. Sama jestem artystką i wiem, przez co przechodzą uczestnicy […], a naszym zadaniem będzie sprawić, aby zabłysnęli.

– powiedziała Heidi w jednym z wywiadów.

Ogłoszenie uczestników zakwalifikowanych do Melodi Grand Prix 2019 odbędzie się 25 stycznia, podczas konferencji prasowej. Norwegowie korzystają z tego sposobu wybierania eurowizyjnego reprezentanta już od debiutu w 1960 roku. W swojej karierze trzy razy sięgnęli po zwycięstwo – w 1985 zdobył je duet Bobbysocks z przebojem La det swinge, dziesięć lat później zwyciężył Secret Garden wykonujący utwór Nocturne, z kolei w 2009 roku triumfował Alexander Rybak, któremu piosenka Fairytale przyniosła rekordową ilość 387 punktów!

 

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *