Site Loader

Przed nami bardzo emocjonujący weekend, podczas którego poznamy co najmniej trzy nowe piosenki biorące udział w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Swoich reprezentantów wybiorą Albańczycy, Holendrzy i… Polacy! Ponadto spodziewać się możemy premier i informacji z innych krajów. 

Już jutro, 28 września, odbędzie się finał Junior Songfestival 2019 – holenderskich preselekcji do Eurowizji Junior. Gospodarze przyszłorocznego konkursu wybiorą spośród czterech kandydatów: 6Times, Mannes, Moves i Matheu. O wynikach zadecyduje profesjonalne jury (Kaj van der Voort, Tabitha i Edsilia Rombley – reprezentantka Holandii na Eurowizji 1998 i 2007), dziecięce jury – złożone najpewniej z ostatnich reprezentantów Holandii w konkursie dla dzieci, a także telewidzowie. Najgłośniej mówi się o zwycięstwie grupy Moves z piosenką “Make your move” lub Matheu z utworem “Dans met jou”, który aktualnie ma najwięcej odsłon spośród czterech kandydatów na oficjalnym kanale preselekcji. W zeszłym roku w holenderskich barwach Max&Anne zajęli 13. miejsce.

Z kolei w niedzielę odbędzie się finał preselekcji albańskich. Podczas Junior Festu w Tiranie zaprezentuje się aż dwudziestu kandydatów i kandydatek do wyjazdu do Gliwic w barwach Albanii. Na liście nie znalazły się żadne znane nam nazwiska ani żadna z ostatnich reprezentantek kraju na Eurowizji Junior. W zeszłym roku kraj reprezentowała Efi Gijka, która uplasowała się na 17. miejscu.

W ciągu najbliższych trzech dni możemy spodziewać się także innych informacji spoza polskich granic. Do końca września premierę ma mieć utwór “We want to love”, z którym Giorgi będzie reprezentował Gruzję 24 listopada w Gliwicach. Poza tym, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów odnośnie reprezentantów Włoch i Francji. W drugim z tych krajów toczy się podobno dyskusja na temat wyboru jednej z dwóch utalentowanych wokalistek. Spodziewać się możemy też wielu informacji z Kazachstanu, Malty i Australii, które aktualnie dopracowują szczegóły swoich występów w Polsce.

Największą uwagę przykujemy jednak do finału polskich preselekcji! Po trzech tygodniach zmagań w “Szansie na sukces” przyszedł czas na wielki finał, podczas którego poznamy reprezentantkę Polski na tegorocznej Eurowizji Junior w Gliwicach. W ostatecznych zmaganiach udział wezmą:

  • Nikola Fiedor – wybrana przez Majkę Jeżowską za wykonanie utworu “Od rana mam dobry humor”
  • Viki Gabor – wybrana przez Blue Cafe za wykonanie utworu “You may be in love”
  • Gabriela Kazter – wybrana przez Papa D za wykonanie utworu “Panorama Tatr”

Każda z dziewcząt wykona wraz z gościem odcinka, w którym brała udział, cover jego piosenki, ale innej niż ta, z którą wcześniej wygrała. Następnie Nikola, Viki i Gabriela wykonają swoje oryginalne piosenki, które potencjalnie mogą reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019. Głosowanie zostanie podzielone po równo pomiędzy jurorów – Majkę Jeżowską, Blue Cafe i Papa D oraz telewidzów wysyłających SMS-y na swoje faworytki. Nie jest nam znany dokładny system głosowania, ale regulamin konkursu podaje, że w razie remisu decydujący będzie głos jury, a Telewizja Polska ma prawo do unieważnienia wyników. Część konkursowa została już przygotowana, a część przeznaczona na głosowanie i ogłoszenie zwyciężczyni polskich preselekcji będzie transmitowana na żywo ze studia “Szansy na sukces”. Finał programu będzie można obejrzeć w niedzielę 29 września o 15:15 na antenie TVP2!

Zapraszamy na transmisję finału “Szansy na sukces” w niedzielę o 15:15 na antenie TVP2, a także na relację z polskich preselekcji na naszym Instagramie @polscyfanieurowizji! Która z dziewczyn wygra konkurs i wyruszy na podbój Europy w Gliwicach? 

źródła: tvp.pl

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *