Site Loader

   Brytyjczycy ujawnili już kto będzie ich reprezentantem na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji. Okazało się, że to James Newman – brat popularnej gwiazdy.

   W tym roku nadawca BBC zrezygnował z formatu narodowych preselekcji o nazwie „Eurovision: You Decide”, które miały miejsce przez ostatnie 4 lata. Zwycięzcy programu nie odnosili sukcesów na konkursie i niemal za każdym razem znajdowali się na końcu tabeli po głosowaniu przez jury i telewidzów. Jedynie Lucie Jones udało się zająć wyższe miejsce w 2017 roku. Jej utwór „Never Give Up on You” otrzymał 111 punktów i uplasował się na 15 miejscu w finale.
W tym roku Brytyjczycy zdecydowali się wybrać artystę i piosenkę wewnętrznie. Od pewnego czasu w mediach społecznościowych spekulowano czy na Eurowizję pojedzie znany wokalista – John Newman.
Brat Johna – James Newton również śpiewa i zajmuje się tworzeniem piosenek. Nominowany był już do nagrody Grammy i jest współautorem wielu utworów swojego brata jak i innych znanych artystów. Miał także wcześniej doświadczenie z Eurowizją. Napisał piosenkę „Dying For Try” dla Brendana Murraya, który reprezentował Irlandię w 2017 roku. Niestety Irlandia nie weszła wtedy do finału. James Newman wykona w Rotterdamie utwór „My Last Breath”.

NataliaMak

Pierwszy raz oglądałam Eurowizję w 1996 roku, kiedy występowała Kasia Kowalska. Od tamtej pory nie przegapiłam żadnego konkursu. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a na co dzień wielkim introwertykiem. Czekam cierpliwie, aż nasz kraj wygra Eurowizję. Kiedyś przyjdzie kolej na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *