Site Loader

Przed chwilą podczas konferencji prasowej związanej z jesienno-zimową ramówką, Telewizja Polska ogłosiła nazwiska osób, które 24 listopada poprowadzą organizowany w Arenie Gliwice 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Od dawna spekulowano na temat potencjalnych kandydatów do tej roli oraz prawdopodobieństwa wyboru poszczególnych osób ze świata show biznesu, dziennikarstwa i social mediów. Teraz tajemnica została już ujawniona! 

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 poprowadzą:

  • Roksana Węgiel – zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018
  • Ida Nowakowska – prezenterka, prowadząca The Voice of Poland 
  • Olek Sikora – prezenter i dziennikarz 

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

źródło: party.pl

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *