Site Loader

Rosja rozpoczyna przygotowania do Eurowizji 2020. Swojego reprezentanta ponownie wyłonią wewnętrznie!

Szef rosyjskiej delegacji potwierdził już, że Rosja wybierze swojego reprezentanta na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji wewnętrznie. O tym, kogo zobaczymy w rosyjskich barwach w Rotterdamie zadecyduje stacja Pierwyj Kanał. Tym sposobem Rosjanie posługują się nieprzerwanie od 2013 roku. choć korzystali już z niego wcześniej. Przynosi to im bardzo dobre wyniki – dwa razy zajmowali drugie miejsce oraz dwa razy plasowali się jako trzeci. Tylko raz artysta wybrany wewnętrznie (Julia Samoylova) nie awansował do finału.

W rosyjskich mediach ruszyła już giełda nazwisk. Pojawia się tam Dima Bilan – zwycięzca Eurowizji w 2008 roku. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się także Alexandra Panayotova, znanego z udziału we wcześniejszych rosyjskich preselekcjach. Dwa razy zajął w nich drugie miejsce, więc był bliski zaprezentowania się na eurowizyjnej scenie. Mówi się też o Oldze Buzovej. Artystka nie uczestniczyła w żadnych eliminacjach, ale jest zainteresowana reprezentowania Rosji. Jak sama niedawno przyznała, jej następna anglojęzyczna piosenka będzie stworzona właśnie na Eurowizję! Czy to oznacza, że to właśnie 33-letnia piosenkarka z Petersburga prowadzi rozmowy na temat walki o zwycięstwo?

Na wybór wewnętrzny na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, oprócz Rosji, zdecydowały się także: Bułgaria, Cypr, Szwajcaria oraz Wielka Brytania.

Podczas Eurowizji w 2019 roku Rosjanie cieszyli się z trzeciego miejsca. Jego laureatem został Sergey Lazerev (znany już z Eurowizji w 2016 roku) z piosenką “Scream”.

Joanna Nowotka

Z Eurowizją jestem związana od małego, ponieważ co roku cała rodzina ją śledzi. Kocham Eurowizję za różnorodność, talenty i przymrużenie oka. Doceniam folkowe brzmienia oraz wyraziste, emocjonalne ballady. Na co dzień interesuje się Bałkanami i Bliskim Wschodem, więc reprezentacje tych państw przyciągają mnie najbardziej. Prywatnie, studiuję psychologię społeczną w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *