Site Loader

Ukraińcy ogłosili dziś werdykt jurorów preselekcji do 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który 24 listopada odbędzie się w Gliwicach. Spośród 10 kandydatów, których piosenki opublikowano kilku dni temu, 7-osobowy panel jurorów wybrał zwyciężczynię!

Decyzją jury w składzie: Oleksandra Koslova – piosenkarka pracująca dla UA:PBC, Alyosha – reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2010, Adam – piosenkarz i kompozytor, Tanya Sha – piosenkarka i kompozytorka, Oleksandr Stasov – kompozytor, Oksana Shibinskaya – szefowa ukraińskiej delegacji na Eurowizję i Stanislav Mevedev – szef działu rozrywki UA:PBC, do Gliwic w barwach Ukrainy pojedzie 13-letnia Sofia Ivanko, pod pseudonimem Sophy Ivy, z utworem “Koli zdayetya”. 

Ukraina zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2006 roku i jak dotąd, ma na koncie jedno zwycięstwo: w 2012 roku Anastasiya Petryk z utworem “Nebo” wygrała Eurowizję Junior w Amsterdamie. Poza tym, starsza siostra Anastasiyi – Viktoria, zajęła 2. miejsce w konkursie w 2008 roku, a taki sam rezultat w 2013 roku uzyskała Sofia Tarasova. W Mińsku Ukrainę reprezentowała Darina Krasnovetska z utworem “Say love”. Po zdobyciu 104 punktów od jury (4. miejsce) i 78 punktów w głosowaniu online (4. miejsce), zajęła w sumie 4. miejsce z wynikiem 182 punktów.

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *