Site Loader

Niedawno dowiedzieliśmy się, że pomimo braku transmisji Konkursu Piosenki Eurowizji w Stanach Zjednoczonych, popularność konkursu tam wzrasta, a firma telewizyjna Brain Academy otrzymała prawa do organizacji amerykańskiej wersji show! W rozmowie ze szwedzkim dziennikiem jej szef zdradził pewne szczegóły!

Inauguracja konkursu American Song Contest planowana jest na 2021 rok. Peter Settman, szef spółki Brain Academy, w rozmowie ze szwedzkimi mediami powiedział, że zainteresowanie nim wyraziło wiele spółek na rynku telewizyjnym i filmowym.

“Zainteresowanie amerykańską Eurowizję jest duże pośród stacji telewizyjnych w USA. Co najmniej dziesięciu “wielkich graczy” już wyraziło swoje zainteresowanie, w tym główne amerykańskie sieci! […] Jeden z moich rozmówców reprezentował jedną z największych stacji telewizyjnych na świecie i był niezwykle zainteresowany tym programem. Zobaczymy, na czym to się skończy!”

Wcześniej Settman, podobnie jak teraz, nie wyjawił żadnych organizacyjnych konkretów. Nie wiadomo jeszcze, jak zbliżone ma być show amerykańskie do pierwotnego Konkursu Piosenki Eurowizji. Konkurujące ze sobą stany, miasta albo po prostu sami artyści? Tego nie ustalono. Oprócz Settmana za konkurs będą odpowiadać: Anders Lenhoff, który współpracował przy Eurowizji w 2017 roku i zajmuje się organizacją szwedzkich preselekcji Melodifestivalen, Ola Melzig, który przez piętnaście lat pracował w produkcji Eurowizji oraz Christer Björkman, szef Melodifestivalen i jedna z głównych twarzy produkcji Eurowizji, na której sam wystąpił w 1992 roku, a w latach 2013 i 16-19 udzielał się za jej kulisami.

Amerykańskie powiązania z Eurowizją są duże: kilkunastu artystów amerykańskiego pochodzenia wzięło w niej udział, po raz pierwszy w 1975 roku. Ponadto, w ostatnich latach gośćmi konkursu byli Justin Timberlake (2016) i Madonna (2019). Wiemy także, że Will Ferell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan i Demi Lovato wystąpią w komedii Netflixa o tematyce eurowizyjnej, której premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku. Z pewnością zwiększy to popularność Eurowizji w Ameryce. Jeżeli od 2021 roku na kontynencie będzie odbywało się podobne show, to dołączy ono do wielu innych podobnych formatów inspirowanych konkursem!

Więcej informacji o amerykańskiej Eurowizji można znaleźć na esc2usa.com!

źródło: escxtra.com

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *