Site Loader

Karty odkryte! Polskim reprezentantem na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie zostanie zwycięzca specjalnego segmentu programu “Szansa na sukces”! Telewizja Polska opublikowała regulamin konkursu, w którym znajdziemy wszystkie informacje o procesie wyboru polskiego reprezentanta.

Artystą reprezentującym Polskę na Eurowizji 2020 będzie zwycięzca programu “Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Taki format miał już zastosowanie we wrześniu, kiedy wyłonił on reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior – Viki Gabor. Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, nr telefonu, adres mailowy i plik mp3 zawierający nagranie utworu, który artysta chciałby przedstawić komisji konkursowej, należy wysłać na eurowizja@tvp.pl do 13 stycznia. Odcinki specjalne, w których wystąpi 6-7 uczestników śpiewających utwory gościa specjalnego danego odcinka, będą transmitowane 2, 9 i 16 lutego, a finał z trojgiem zwycięzców odbędzie się 23 lutego. O wynikach konkursu zadecyduje połączenie głosów jury i telewidzów. Piosenki konkursowe zostaną przygotowane zewnętrznie specjalnie na potrzeby Eurowizji. Zastrzeżona jest także możliwość przyznania “złotego biletu” do finału konkursu, co nie wyklucza udziału najbardziej znanych artystów w konkursie. Poniżej znajdziecie pełen regulamin programu!

Opublikowany przez Szansa na sukces Środa, 1 stycznia 2020

Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku występem Edyty Górniak, która z utworem “To nie ja!” zajęła 2. miejsce. Następnie nasz kraj reprezentowali m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Piasek, Ich Troje, Donatan i Cleo oraz Michał Szpak. Do Tel Awiwu wewnętrznie został wybrany zespół Tulia, który wykonał utwór “Fire of love (Pali się)”. Dziewczyny w półfinale zdobyły 60 punktów od jury (11. miejsce) i 60 punktów od telewidzów (8. miejsce), zajmując w sumie 11. miejsce, bez awansu. 

Co sądzicie o “Szansie na sukces” w roli polskich preselekcji? Jakich artystów chcielibyście zobaczyć w stawce? Zapraszamy do dyskusji!

źródło: Facebook Szansa na Sukces, eurowizja.org, inf. własne, zdjęcie: wprost.pl

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *