Site Loader

Wielka zmiana w zespole Tulia – z grupą pożegnała się jedna z wokalistek!

Zespół Tulia, tworzony przez Patrycję Nowicką, Joannę Sinkiewicz, Dominikę Siepkę oraz Tulię Biczak, choć  na muzycznej scenie zadebiutował zaledwie rok temu, na swoim koncie ma już niezliczoną ilość sukcesów. Swoją drogę młode wokalistki rozpoczynały od tworzenia coverów znanych utworów, w zupełnie odmiennym, folkowym stylu. W zeszłym roku wydały swój pierwszy album, a niedługo po jego premierze wystąpiły podczas koncertu “Premier” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyły aż trzy nagrody – grupa urzekła zarówno jurorów, jak i publiczność, oraz sięgnęła po tytuł laureata przyznawanej wtedy nagrody specjalnej. Tulia, zdobywszy niesamowitą popularność w kraju, dała się poznać również słuchaczom w całej Europie, reprezentując Polskę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Avivie. Pomimo braku awansu, do którego niewiele im zabrakło, grupa obecnie może cieszyć się sporą rzeszą fanów.

Niestety, od teraz zespół nie będzie występował już w składzie jaki był nam do tej pory znany. Kilka tygodni temu Tulia wzięła udział w festiwalu Juvenil Internacional de Musica w chińskim Makau. Już wtedy fani zauważyli pierwszą niezgodność – na scenie zabrakło jeden z wokalistek, Joanny Sinkiewicz. Jak się później okazało, grupa nie mogła wystąpić w pełnym gronie z powodu problemów zdrowotnych Joanny, która od tamtego czasu pozostawała nieobecna w zespole. Niedawny koncert na trwającym właśnie Pol’and’Rock Festival był kolejnym, na którym Tulia zaprezentowała się w trzyosobowym składzie. Wczoraj 21-letnia artystka oficjalnie potwierdziła na swoim instagramie, że nie jest już częścią zespołu. Dodała również, że nie planuje powrotu. Powodej takiej decyzji jest ciężka choroba, która dolega Joannie.

źródło: instagram @joanna_sinkiewicz

 

źródło: instagram @joanna_sinkiewicz

Dzisiaj rano zespół wydał następujące oświadczenie w swoich mediach społecznościowych:

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem…

Opublikowany przez Tulia Poniedziałek, 5 sierpnia 2019

 

Życzymy Joannie dużo zdrowia i wielkich sukcesów w solowej karierze!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz kraje Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanię i Portugalię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *