Site Loader

Ukraiński nadawca opublikował dziesięć utworów, które już w przyszły poniedziałek 19 sierpnia zawalczą w preselekcjach o reprezentowanie Ukrainy podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. Oto potencjalni reprezentanci Ukrainy w Eurowizji Junior 2019!

Oleksandr Balabanov – “Power in you”

Evangelina Zamula – “Malyu you”

Oleksandr Zazarashvili – “Moia MA (Zalisheni v pitmi)”

Sophy Ivy – “Koli zdayetsya”

Barbara Koshova – “Divo v rozmaiti”

Polina Pisarcova – “My friend”

Angelina Terennikova – “Fly away”

Mariya Tkachuk – “Nitochki”

Valeriya Hristyuk – “I will shine”

Alisa Chidzhan – “Noviy den”

Ukraina zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2006 roku i jak dotąd, ma na koncie jedno zwycięstwo: w 2012 roku Anastasiya Petryk z utworem “Nebo” wygrała Eurowizję Junior w Amsterdamie. Poza tym, starsza siostra Anastasiyi – Viktoria, zajęła 2. miejsce w konkursie w 2008 roku, a taki sam rezultat w 2013 roku uzyskała Sofia Tarasova. W Mińsku Ukrainę reprezentowała Darina Krasnovetska z utworem “Say love”. Po zdobyciu 104 punktów od jury (4. miejsce) i 78 punktów w głosowaniu online (4. miejsce), zajęła w sumie 4. miejsce z wynikiem 182 punktów.

Która z piosenek powinna według Was zabrzmieć w ukraińskich barwach w Gliwicach?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *