Site Loader

Eurowizyjny świat nadal nie ochłonął po wczorajszym finale Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, ale w niektórych krajach trwają gorące przygotowania do dorosłej Eurowizji w przyszłym roku! Dziś rano poznaliśmy nazwisko artystki, która w maju 2020 roku w Rotterdamie będzie reprezentowała Bułgarię – oto ona!

Na reprezentantkę Bułgarii na nadchodzącym 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, nadawca BNT wytypował 22-letnią Victorię Georgievą. 22-latka pochodzi z Warny, a swoją karierę rozpoczęła od udziału w programie X-Factor, w którym zajęła 6. miejsce. VICTORIA współpracuje z wytwórnią Ligna Studios, która pomoże w przygotowaniu jej eurowizyjnego utworu. Premiera – na początku marca!

Bułgaria zadebiutowała w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku i przez pierwsze dziewięć lat startów tylko raz awansowała do finału: Elitsa & Stoyan z utworem “Water” wywalczyli 5. miejsce. Po dwuletniej przerwie kraj powrócił do stawki Eurowizji w 2016 roku: Poli Genova “If love was a crime” była wysoko typowana, a w Sztokolmie z wynikiem 307 punktów zajęła 4. miejsce, bijąc wynik z 2007 roku. Do Kijowa w bułgarskich barwach pojechał Kristian Kostov z piosenką “Beautiful mess”. Osiągnął jeszcze większy sukces, zajmując 2. miejsce z sumą 615 punktów. Z kolei w Lizbonie Bułgarów reprezentowała grupa Equinox z utworem “Bones”. Z 7. miejsca w półfinale awansowała do finału, w którym po zdobyciu 100 punktów od jury (9. miejsce) i 66 punktów od telewidzów (14. miejsce), zajęła z sumą 166 punktów 14. miejsce. Za wszystkie trzy wysokie wyniki Bułgarii odpowiadał ten sam sztab ludzi, z kompozytorami Borisem Milanovem i Joacimem Bo Perssonem na czele.

Czego spodziewacie się po reprezentantce Bułgarii? Czy kraj po roku przerwy przebije swoje poprzednie sukcesy?

źródło: eurovision.tv, Wikipedia, zdjęcie: BNT

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *