Site Loader

Przed chwilą zakończył się drugi odcinek “Szansy na sukces”! Spośród siedmiu młodych artystów, którzy wykonali największe przeboje zespołu Blue Cafe, grupa będąca gościem specjalnym odcinka wytypowała najlepszego, który awansuje do finału programu. Tam 29 września zmierzy się z Nikolą Fiedor i zwycięzcą kolejnego odcinka w walce o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach!

W dzisiejszym odcinku wystąpili:

  • Maksymilian Wysocki – “Buena”
  • Marianna Józefina Piątkowska – “Do nieba”
  • Wiktoria Viki Gabor – “You May Be in Love”
  • Oliwia Kopiec – “To ty”
  • Krzysztof Kwaśny – “Czas nie będzie czekał”
  • Oliwia Stefanowska – “Zapamiętaj”
  • Zuzanna Janik – “Kochamy siebie”

Wyróżnione zostały Oliwia Kopiec i Marianna Józefina Piątkowska Do finału awansowała uczestniczka The Voice of Poland, Viki Gabor, która zaśpiewała piosenkę “You may be in love”, preselekcyjny utwór Blue Cafe sprzed Eurowizji 2003. Za 2 tygodnie z coverem innej piosenki oraz eurowizyjną propozycją Wiktoria zawalczy o reprezentowanie Polski w Gliwicach!

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24 listopada w Gliwicach za sprawą zwycięstwa oferty Telewizji Polskiej w wyborze miasta-gospodarza. W zeszłym roku w Mińsku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła szesnastą Eurowizję Junior z piosenką “Anyone I want to be”. W Gliwicach wystartuje dziewiętnaście reprezentacji, w tym powracająca po trzynastoletniej przerwie Hiszpania.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Polskiego reprezentanta poznamy 29 września o godzinie 15:00 w finale programu “Szansa na sukces” na antenie TVP2!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *