Site Loader

Niedoszła reprezentantka Ukrainy na tegorocznej Eurowizji w Tel Awiwie znowu zaskakuje! Maruv w oparach kontrowersji nie dotarła pomimo wygranych preselekcji na eurowizyjną scenę, ale temat konkursu wielokrotnie powracał odnośnie jej twórczości. Jeszcze przed wygraną w konkursie mówiła o zaproszeniach do reprezentowania innych krajów. Teraz wokalistka zdradza, które państwo jako kolejne widziało ją w swoich barwach na Eurowizji!

W rozmowie z kanałem DJ DIMIXER Maruv po poruszeniu kwestii Eurowizji 2020, zdradziła, że otrzymała od BBC propozycję reprezentowania Wielkiej Brytanii w konkursie! (czas w filmie: 13:20) Brytyjczycy zdecydowali się wewnętrznie wskazać swojego reprezentanta w Rotterdamie, ale nic nie wskazywało na szukanie go daleko poza granicami kraju! Maruv miałaby wystąpić w brytyjskich barwach lub udostępnić innemu artyście swój utwór. Artystka odrzuciła tę możliwość i przyznaje, że obecnie skupia się na innych celach i marzeniach, a występ na Eurowizji rozpatruje wyłącznie w kategoriach gościnnego udziału. Wcześniej mówiła o odrzuceniu propozycji z trzech innych krajów, innych niż Ukraina, ponieważ chciałaby reprezentować koniecznie swój kraj.

Maruv stała się centrum kontrowersji po swoim zwycięstwie w ukraińskich preselekcjach do Eurowizji 2019. Wygrała je z utworem “Siren song”, ale skandal polegał na jej planach wyruszenia w trasę do Rosji. Podczas finałowego koncertu zwyciężczyni Eurowizji 2016 – Jamala, która zasiadła w jury, udając zagranicznego dziennikarza zapytała Maruv o przynależność terytorialną Krymu. Po konkursie ukraiński nadawca ogłosił, że zwycięstwo piosenkarki w preselekcjach nie oznacza, że na pewno pojedzie ona na Eurowizję, ponieważ w ciągu 48 godzin musi podpisać kontrakt. Do tego nie doszło, ponieważ (jak zostało to później ujawnione przez samą wokalistkę) zakładał on absurdalne warunki: odwołanie wszystkich występów w Rosji, całkowity brak wpływu na wygląd własnego występu w Tel Awiwie oraz zakaz udzielania wywiadów bez zgody nadawcy. Za złamanie którejś z zasad miała zapłacić grzywnę. Po braku porozumienia z Maruv nadawca zwrócił się do pozostałych finalistów Vidbiru, ale nikt nie zgodził się na jego warunki ani na złe potraktowanie Maruv. Tym samym Ukraina wycofała się z Eurowizji.

Czy Maruv powinna pojechać na Eurowizję 2020 w barwach Wielkiej Brytanii? Czy powinna stworzyć utwór na konkurs? Czekamy na Wasze komentarze!

źródło: eurovisionfun.com, zdjęcie: eurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *