Site Loader

Tuż po konferencji z udziałem wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019, nasz przedstawiciel Kamil zamienił kilka słów z reprezentantką Malty – Elianą Gomez Blanco. Czy ludzie dobrze odbierają język maltański, który pojawia się w jej piosence “We are more”? Czy chciałaby wrócić na dorosłą Eurowizję? Zapraszamy do lektury!

PFE: Cześć, Eliana! Miło cię widzieć w Gliwicach. Chciałbym cię najpierw zapytać o język maltański, ponieważ nie jest on zbyt popularny w świecie Eurowizji. Czy ciężko było przygotować utwór na Eurowizję Junior po maltańsku?

Eliana: Oczywiście jest to mój język, więc łatwo mi jest w nim mówić, ale dla innych krajów może nie jest on tak pospolity, jak dla Maltańczyków. Myślę, że jest to bardzo interesujący element, ludzie dobrze go przyjęli i pokochali język maltański! Bardzo się z tego cieszę i jestem szczęśliwa, że przyjechałam tu z Malty i przekazuję ten piękny język.

PFE: Czy jest ktoś, kogo chciałabyś wysłać w barwach Malty na dorosłą Eurowizję? Może sama chciałabyś to zrobić?

Eliana: Tak, moim marzeniem zawsze było zaśpiewać na Eurowizji Junior i Eurowizji. Bycie tutaj już jest wspaniałe! Jeśli miałabym możliwość reprezentowania Malty na dorosłej Eurowizji, byłoby niesamowicie. Kolejne marzenie by się spełniło!

PFE: Dziękuję i życzę powodzenia!

Eliana: Również dziękuję!

ORYGINALNA ROZMOWA PO ANGIELSKU [LINK]

zdjęcia: Thomas Hanses, junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *