Site Loader

Podczas trzeciego dnia prób do Eurowizji Junior 2019, otwartych dla mediów, w Centrum Prasowym pojawiła się reprezentantka Ukrainy – Sophia Ivanko, która zgodziła się krótko porozmawiać z naszym przedstawicielem o jej pobycie w Polsce, a także o relacji z Timurem Mirushnichenko, który poprowadził Eurowizję w Kijowie w 2017 roku. Zapraszamy do lektury!

PFE: Cześć, Sophia! Słyszałem, że wielokrotnie wspominałaś o radach od Jamali, ale co z innymi eurowizyjnymi postaciami? Na przykład Timur Mirushnichenko, który poprowadził Eurowizję i Eurowizję Junior w Kijowie, zagrał w twoim teledysku. Jaka się kryje za tym historia? Jakich rad na temat Eurowizji ci udzielił?

Sophia: Wow! On jest po prostu człowiekiem-uśmiechem! Jest bardzo uprzejmy i daje mi mnóstwo pozytywnych emocji. Jego radą było też to, by na scenie być sobą.

PFE: Jak więc jest z tymi pozytywnymi emocjami w Gliwicach? Czujesz się właśnie pozytywnie, czy może o wszystko się denerwujesz?

Sophia: Jestem troszeczkę zmęczona, ale ogólne wrażenia są bardzo dobre! Bardzo mi się podoba!

PFE: Czy podoba ci się w Polsce?

Sophia: To piękny kraj! Kiedy podróżuję autokarem na przykład do naszego hotelu, który jest bardzo ładny, oglądam widoki w Polsce i naprawdę mi się podobają. Pola, drzewa i cała natura są świetne!

PFE:  Dziękuję za twój czas! Życzę ci wiele szczęścia i dobrze spędzonego czasu na Śląsku!

Sophia Ivanko na 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach reprezentuje Ukrainę ze swoją piosenką “The spirit of music”. Wystąpi jako trzynasta w kolejności startowej. Ukraina bierze udział w konkursie po raz czternasty; państwo to wygrało konkurs w 2012 roku z utworem “Nebo” Anastasiyi Petryk oraz organizowało wydarzenie w Kijowie w 2009 i 2013 roku.

Śledźcie naszą stronę, a także profil na Instagramie (@polscyfanieurowizji), gdzie prowadzimy dla Was relację z przygotowań do Eurowizji Junior 2019!

WYWIAD W WERSJI ANGIELSKIEJ [LINK]

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *