Site Loader

Cypryjski nadawca publiczny zaplanował na dzisiejszy dzień wiele niespodzianek dla fanów Eurowizji! Kilka godzin temu na jego facebook’owym profilu pojawiła się grafika z wymownym napisem “ładowanie”. A kilka godzin później poznaliśmy reprezentanta Cypru, który poleci do Rotterdamu na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji!

CYBC oficjalnie zaprezentowało reprezentanta Cypru na nadchodzącą Eurowizję. Został nim Sandro Nicolas. To 23 letni artysta, znany w Niemczech – brał udział w niemieckim The Voice w 2018 roku. Z czasem mamy poznać więcej informacji na jego tematów, a także eurowizyjnych planów oraz przygotowań!

The Cyprus Broadcasting Corporation is pleased to present Sandro, the representative of Cyprus in the upcoming 2020…

Opublikowany przez CYBC: Eurovision Cyprus Piątek, 29 listopada 2019

Informacja ta potwierdza także wiele plotek, które pojawiały się w ostatnim czasie, zarówno w eurowizyjnych mediach, jak i cypryjskich i greckich. Już wcześniej grecki klub OGAE podawał, że to  właśnie Sandro został reprezentantem Cypru. Jednak fani czekali na oficjalne potwierdzenia. W tym roku, CYBC postanowiło obrać nową drogę. W poprzednich latach stawiali oni na wielkie gwiazdy, znane nie tylko w kraju, ale i szeroko poza jego granicami. Tym razem, zaufali młodemu artyście, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę na wielkich scenach muzycznych.

Cypr jest krajem, który w ostatnim czasie bardzo intensywnie walczy o swoje pierwsze zwycięstwo na Eurowizji. Stawiają na wielkie gwiazdy i piosenki o potencjale na wielkie hity! Najbliżej wygranej była Eleni Foureira, która w 2018 roku zdobyła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Izraelem. W tym roku, Tamta z piosenką “Replay” uplasowała się na trzynastym miejscu.

Joanna Nowotka

Z Eurowizją jestem związana od małego, ponieważ co roku cała rodzina ją śledzi. Kocham Eurowizję za różnorodność, talenty i przymrużenie oka. Doceniam folkowe brzmienia oraz wyraziste, emocjonalne ballady. Na co dzień interesuje się Bałkanami i Bliskim Wschodem, więc reprezentacje tych państw przyciągają mnie najbardziej. Prywatnie, studiuję psychologię społeczną w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *